İzmir, Türkiye’nin en büyük 3. şehri. Özellikle son dönemde yapılan imar planındaki değişimler, İstanbul – İzmir gidiş geliş süresinin azalması vb. pek çok etken nüfusun daha hızlı artacağını gösteriyor. SEO uzmanı izmir yazımda, yaşadığım bu şehirde, ürün ya da hizmet bazlı iş süreçleri yürüten tüm küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere ya da her alanda profesyonellere nasıl hizmet sunduğumu sizlere anlatmak istiyorum.

Seo uzmanı izmir

SEO uzmanı izmir: Prensiplerim ve İş Süreçlerim

SEO uzmanı olarak İzmir yerelinde, bölgesel ya da ulusal yaptığım tüm çalışmalarda öncelikle çalışacağım kişi ya da kurumun SEO algısını ölçümlemekteyim. SEO çalışması orta ve uzun vadeli geri dönüş (ROI) sağlayan bir çalışma alanı olduğunu ilk görüşmelerimde sıklıkla dile getiriyorum. Aslında her işletmenin ekonomik sağlığı içinde sürdürülebilirlik ve orta/uzun vadede büyüyebilmek büyük önem taşımaktadır. Karşımda ki kurum ya da profesyonellerin de SEO yapılabilecek en doğru adımlardan birisi olarak görmeleri iş süreçlerimizi oldukça hızlandırmaktadır. Amacımız SEO aracı ile kollektif iş yapabilme becerilerini geliştirip, iş büyüklüklerini geliştirmektedir.

Şimdi gelelim iş süreçlerine,

SEO uzmanı izmir olarak,

  • Çalışma için ilk görüşmelerim öncesinde kurum veya profesyonel ( profesyonel derken avukat, doktor vb.) hakkında detaylı bir analiz çalışması yapmaktayım. Varolan sitenin durumu, daha önce bir SEO çalışması yapılmış mı, sitenin ziyaretçi süreçleri, alınan backlinkler ve daha pek çok kritere çalışarak toplantılara hazır olarak bulunmayı, işimi profesyonel olarak yapmam gerektiğini bildiğimden yapıyorum.
  • SEO uzmanı olarak talep edilen SEO çalışması için katıldığım ilk toplantıda, Kurum ya da kişilerin iç işleyişleri, varsa ürün ya da hizmet bazında fırsatları, nasıl bir çalışma yapılabileceği konusunda bilgilendirme, aldığım veriler doğrultusunda daha önceden hazırladığım analizleri geliştirme ve buna göre bir SEO yol haritası çıkarma önceliklerim arasnda yer alıyor.
  • Yapılan ilk görüşme sonrası anlaşma sağladıysam, kendim önemli olduğunu düşündüğüm ve her SEO uzmanı bireyin dikkat etmesi gereken prensibim devreye giriyor. SEO uzmanı olarak, bir interland bölgede sadece alanında bir kurum ya da profesyonelle çalışıyorum. ( Örnek olarak İzmir’de bir genel cerrahi uzmanı ile çalışıyorsam, ikincisi ile çalışmamaktayım.)
  • SEO çalışmaları için ilk 3 ay çalışmaların hazırlık ve alt yapının hazırlanması sürecidir. Lütfen özellikle ilk 1 ay beklentisi olanların SEO çalışması yaptırmamalarını, mümkünse facebook ve instagram reklamları gibi dijital pazarlama araçlarını kullanmalarını tavsiye etmekteyim. SEO uzun soluklu bir çalışma modelidir.
  • Güven olmazsa olmazlarımdan biridir. 3. ay sonunda genel olarak kurum ve kişilerle güven bağımız kurulmuş ve çalışmalarımızdan memnun kurum ya da kişiler elde etmiş oluyorum. Sonrasında ise daha uzun yollar için planlar yapıyoruz.
  • SEO Uzmanı olarak raporlandırmaya çok önem veriyorum. Gerekirse ayda bir yüzyüze görüşmelerle bu raporları sunuyorum.
  • SEO Uzmanı olarak sadece SEO yaptığımı düşünmüyorum. Daha önceki deneyimlerimden ( iş geliştirme, eğitimler ve mentörlükler vb.) yola çıkarak SEO ile birlikte SEO çalışmaları ile bütünleşik iş geliştirme ve kurumlara danışmanlık verdiğimi de rahatlıkla söyleyebilirim.
SEO ajansı izmir

SEO uzmanı İzmir olarak İletişime geçebilirsiniz.

İzmir’de bir seo uzmanı ya da SEO ajansı arıyorsanız, aradığınız en doğru noktada olduğunuzu samimiyetle ifade edebilirim. 0 533 722 22 12 numaralı telefonla benimle iletişime geçebileceğiniz gibi, 0 555 00 10 736 (SEO) numaralı telefondan kurucusu olduğum SEO Takımı ile de irtibat kurabilirsiniz.

SEO Uzmanı İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir